BDT TEMEL TEORİ EĞİTİMİ

BU EĞİTİM MARATON ŞEKLİNDE ARD ARDA 6 GÜN YAPILACAKTIR.

BDT Maraton eğitimi normal şartlarda 4 ay süren programın sıkılaştırılmış halidir. Yani programlar arası hiçbir fark yoktur.

Genel eğitim içeriği psikopatoloji, bilişsel ve davranışçı psikoterapi ile ilgili gerekli bilgi ve anlayışın kazanılmasını sağlamaya yöneliktir. Tüm eğitilenler bilişsel davranışçı terapiler ve bu terapilerin sorun alanlarına uygulanmasıyla ilgili kapsamlı bir anlayış kazandıracak eğitim programını alırlar.

  • Eğitim Konu BaşlıklarıBilişsel Davranışçı Terapi: Tarihsel Gelişim ve KuramlarBDT ve Temel Psikoterapi İlkeleri, Görüşme BecerileriBilişsel Davranışçı Değerlendirme ve FormülasyonBilişsel Terapi Seansının YapılandırılmasıSokratik Sorgulama ve Yönlendirilmiş KeşifBilişsel Davranışçı TekniklerDepresyonun Bilişsel Davranışçı Modeli ve TedavisiAnksiyete bozukluklarının Bilişsel ModeliPanik Bozukluğun Bilişsel Davranışçı TedavisiÖzgül fobide BDTYaygın Anksiyete Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı TedavisiSomatoform Bozukluklarda Bilişsel Davranışçı TedavisiPost Travmatik Stres Bozukluğunda BDTObsesif-Kompulsif Bozukluğun Bilişsel Davranışçı Modeli ve TedavisiBilişsel Davranışçı Terapide Yeterlik ve SertifikasyonSosyal Anksiyete Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Tedavisi,Temel İnanç ve Ara İnançların Saptanması ve DeğiştirilmesiSınav Anksiyetesinde Bilişsel Davranışçı TerapiPOEM Psikoloji ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği iş birliği ile düzenlenen Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi 7 oturum halinde ONLİNE olarak düzenlenecektir.Prof. Dr. Hakan Türkçapar koordinatörlüğünde  gerçekleşecek programın içerik ve süresi Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin kuramsal eğitim programlarına uygun şekildehazırlanmıştır.Süre ve Katılım KoşullarıToplam 50 saatten oluşan temel teori eğitimi 7 oturum şeklinde gerçekleşecektir.Psikiyatri uzmanı, psikiyatri asistanı, psikiyatri hemşiresi, uygulamalı veya klinik psikoloji yüksek lisans/doktora devam eden ve tamamlamış psikologlar haricinde diğer ruh sağlığı çalışanları Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimini tamamlayarak bu eğitime katılım gösterebilmektedir.

GÜNCEL EĞİTİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Hakan Türkçapar

Prof. Dr. Aslıhan Dönmez

Prof. Dr. Selçuk Aslan

Prof. Dr. Kadir Özdel

Dr. Emre Sargın

BU EĞİTİM MARATON ŞEKLİNDE ARD ARDA 6 GÜN YAPILACAKTIR.

Eğitim Saatleri kısa sürede netleştirilip sizlere iletilecektir.

9 Ağustos Pazartesi

10 Ağustos Salı

11 Ağustos Çarşamba

12 Ağustos Perşembe

13 Ağustos Cuma

14 Ağustos Cumartesi

BDT Maraton eğitimi normal şartlarda 4 ay süren programın sıkılaştırılmış halidir. Yani programlar arası hiçbir fark yoktur.

Kontenjanlar dolmuştur. Bir sonraki eğitimden haberdar olmak için Haberdar Ol formunu doldurabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kimler BDT Temel Teori Eğitim Programına katılabilir?

Uzman Klinik Psikolog,  Psikiyatrist ve Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimini alan kişiler Temel Teori Programına katılabilir.

Uzman Klinik Psikolog, Psikiyatrist değilim. Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimine katılmak istiyorum ne yapmam gerekir?

Aşağıdaki linkten formu doldurup eğitime kayıt olabilirsiniz.

 

BDT’de Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Teknikleri Eğitimi

Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimine kayıt oldum ardından hemen Temel Teori Programına kayıt olabilir miyim?

Evet, kayıt olabilirsiniz.

Lisans/ Yüksek Lisans Eğitimimi Yurtdışında Tamamladım Eğitime Katılabilir Miyim?

Evet, katılabilirsiniz ancak YÖK denkliği olması gerekir.

Eğitim ücreti nedir?

4000 TL + KDV (3 taksit olacak şekilde her ayın 15’ine kadar yatırılmalıdır. Dileyen tamamını tek seferde ödeyebilir)

Ön Başvuru formunu doldurdum, kesin kayıt listesinde kontenjan ayrılıyor mu?

Hayır. Kesin Kayıt için ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Eğitim ücretini ödedim ne yapmam gerekiyor?

Ödeme dekontunuzu bize mail ( povem.com@gmail.com ) olarak atabilirsiniz. 1 gün içerisinde kesin kaydınızla ilgili size geri dönüş yapılacaktır.

Kayıt olduğuma dair maili aldım ne yapmam gerekiyor?

Eğitimden önce mail adreslerinize dökümanlar ve linkler birkaç gün öncesinden gönderilecektir. Eğitim gününü beklemeniz yeterli.

Eğitimde devam zorunluluğu var mı?

Evet, eğitimde devam zorunluluğu vardır. Oturumların telafisi YOKTUR. 

Eğitim kontenjanı ne kadar?

Eğitim kontenjanı 70 kişiliktir.

Katılım Belgemi nasıl teslim alacağım?

2021 sonuna kadar eğitimler online olacağı için Katılım Belgeleri online olarak PDF halinde imzalı mailinize atılacaktır. Elden gönderilmeyecektir